Oblast Portugalsko

Portugalsko nejsou jen velké, nekonečné vinohrady, ale je to i množství malých vinohradů, které jsou pečlivě opracovávány. Půdy obsahují žulu, dioritické křemenné vyvřeliny se stopami břidlice a dalších rozmanitých hornin. Země se koupe v paprscích slunce po více než 3 000 hodin ročně a nevelké množství srážek se soustřeďuje hlavně do měsíců zimních. Sever země je oteplován severoatlantickým Golfským proudem a oceán tvoří také nedílnou zásobárnu vláhy. Jih Portugalska je pak teplejší a o poznání sušší s klimatem středomořským.

Portugalsko je často nazýváno pravou hvězdou světového vinařství a nutno říci, že zcela po právu. Kdo by neznal typická portská vína, dolihovaná, s vysokým množstvím alkohol.

Naše vína z vinic Portugalska, jsou naopak charakteristická svou lehkou svěží náladou pocházející z bílých hroznů prosluněných vinic rodinného vinařství . Červené víno z hroznů vinné révy vyniká zejména plnou chutí, delikátním aroma a silou šťavnatých hroznů zrajících celodenním svitem paprsků portugalského slunce.